חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
13 תעלומות מדעיות
מייקל ברוקס
האם אי־טי כבר יצר איתנו מגע? מדוע המדע מסוגל להסביר 4 אחוזים בלבד של היקום? כיצד סטייה במסלולן של שתי חלליות מאיימת על חוקי הפיזיקה המוכרים? כיצד קרה שמדעני נאס“א גילו הוכחות לקיום חיים על מאדים ואז שינו את דעתם?
לבב, עמוס , שבבים של תקוה‏
שבבים של תקוה‏
עמוס לבב
הספר עתיר הגילויים חושף, בין השאר, לראשונה את סיפור הולדתו הדרמטי של טיל ה"חץ", את סיפורי התמוטטותם של אלסינט, סאייטקס ואינדיגו, ואת הסיפור האמיתי של ניסיון ההשתלטות הכושל על חברת סאייטקס.
אנצנסברגר, הנס מנגנוס , שד המספרים‏
שד המספרים‏
הנס מנגנוס אנצנסברגר
מתמטיקה? חס וחלילה! עצם המחשבה גורמת לרבים חלחלה. כמה חבל! גם מיקי, הילד בפיג`מה הכחולה, היה שבוי בדעה זו. אלא שלילה אחד הוא חלם בלי כוונה על שד המספרים, ובמשך שנים-עשר לילות, השד הזה עשה להטים מופלאים ומשעשעים כאלה במספרים ה`מקוללים` עד שלמיקי – ולקורא- נפלו המחסומים בזה אחר זה.
שיחות על תורת המשחקים – אסטרטגיות, החלטות ותעתועי חשיבה
חיים שפירא
איך פיראטים דמוקרטים מחלקים מטמון? כיצד אפשר למכור 100 שקל ב־200 שקל? איך להתחיל עם בחורות ולהישאר בחיים? מה הסיכוי לזכות בטוטו ובלוטו? איך תחרויות יופי קשורות לשוק ההון? האם אנשים מתנהגים באופן רציונלי? מהי השיטה האופטימלית למשחקי קזינו? מה המשמעות האמיתית של טקסי החיזור?
גולד, סטיבן ג
שיני תרנגולת ובהונות סוס‏
סטיבן ג'יי גולד
בספרו המאלף ומאיר העיניים, המחבר מפגיש אותנו עם דמויות מרתקות מעברנו. הוא מספר את סיפורם של אנשי מדע שוחרי אתגרים שמוטטו בלא מורא יקום אינטלקטואלי קיים, והפיקו עונג מבדיקת כל רהיט חדש, מרגש ויפהפה בעולם שבנו מחדש.
12
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ