חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןפסיכולוגיהכ
כבלי האהבה‏
בנג'מין, ג'סיקה , כבלי האהבה‏
שם ספר:   כבלי האהבה‏
שם מחבר:   ג`סיקה בנג`מין
מו"ל מקור:   דביר
שנת הוצאה:   2005
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בארץ בלבד על ידי דואר ישראל
לרכישה

מדוע נכנעים בני אדם לסמכות ואפילו מפיקים הנאה מן הכוח שאחרים מפעילים עליהם? מה סוד המשיכה שבשליטה ובכניעה, ומדוע הן שכיחות כל כך בחיים הארוטיים? למה כה קשה לגברים ולנשים להיפגש כשווים עם שווים? ומדוע הם אכן חוזרים שוב ושוב אל תפקידי האדון והשפחה?

 

בכבלי האהבה מסבירה הפסיכואנליטיקנית והתיאורטיקנית הפמיניסטית ג'סיקה בנג'מין מדוע אנחנו משלימים עם יחסי שליטה וכניעה ואף מנציחים אותם. היא מגלה שהשליטה היא תהליך פסיכולוגי מסובך הלוכד את שני השותפים בכבלים של שיתוף פעולה, ומראה כיצד הוא נמצא בבסיס חיי המשפחה שלנו, מוסדותינו החברתיים, ובמיוחד ביחסי המין שלנו, על אף מחויבותנו המודעת לשוויון ולחירות.

 

"מחקר צלול ומבוסס בקפידה על כוח ותשוקה, המצליח להפוך את חיי הנפש למציאות חברתית."

ריצ'רד סנט, מחבר The Fall of Public Man

 

"ספר חשוב... תיאור מאלף להפליא כיצד הכוח מתמזג לעתים קרובות מדי עם המגדר."

אתל פרסון, "ניו יורק טיימס"

 

"רבים מאיתנו רוחשים הערכה עמוקה לביקורת המורכבת של ג'סיקה בנג'מין את התיאוריה החברתית והתיאוריה הפסיכואנליטית. כבלי האהבה מעניק לנו את בנג'מין במיטבה ואת התיאוריה החברתית הפסיכואנליטית במיטבה, כשהיא מדגימה באופן מבריק כיצד שליטה חברתית ושליטה מגדרית כרוכות ושלובות זו בזו."

ננסי צ'ודרו, מחברת The Reproduction of Mothering

 

ג'סיקה בנג'מין עובדת כפסיכואנליטיקנית בניו יורק סיטי ונמנית עם צוות ההוראה של אוניברסיטת ניו יורק בתוכנית ההשתלמות לדוקטורנטים בפסיכותרפיה ובפסיכואנליזה. מאמריה זכו לשבחים רבים ופורסמו בכתבי עת פמיניסטיים ופסיכואנליטיים וכן באנתולוגיות רבות.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ