חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןצבא ומלחמהע
לא כל כדור הורג‏
בן ארי, מיכה קפוסטה , לא כל כדור הורג‏
שם ספר:   לא כל כדור הורג‏
שם מחבר:   מיכה בן ארי קפוסטה
מו"ל מקור:   כנרת
שנת הוצאה:   2006
שפת מקור:   עברית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

הוא השתתף בכל המלחמות, ותמיד בקרבות שהיו שם דבר: במבצע קדש – במיתלה; במלחמת ששם הימים – בקרב על ירושלים; במלחמת יום כיפור – בחווה הסינית. תמיד נלחם בקו הראשון, תמיד התגרה בגורל. חמש פעמים נפצע ושרד. שמו ידוע לכל הצנחנים לדורותיהם. אך מיהו מיכה בן-ארי קפוסטה?

הוא נולד ברבת עמון, כי בהמלצת הסוכנות היהודית עברו הוריו לגור בזרקא שבעבר הירדן המנדטורית ואביו עבד במחנות הצבא האנגלי. ב-1940, כשאביו התגייס לחיל האוויר המלכותי, הגיע עם אמו ואחיו לארץ ישראל, לרמתיים. בתחילת 1953 התגייס לצנחנים ומיד לקח חלק בפשיטות אל מעבר לגבול – שכונו אז פעולות התגמול – כחבר לנשק ולמעללים של מאיר הר-ציון, ירמי ברדנוב, אריק שרון ולוחמים עזי נפש אחרים, וכאחד ממקימי מחלקת הסיור הראשונה של הצנחנים ויחידות קרביות אחרות.

פעם אחר פעם נענה לקריאה – כדבריו, "את השירות בצה"ל ראיתי כשליחות ציונית" – גם כשהיה צריך להפקיד בידי רעייתו את המשק שהקים למשך חודשים ארוכים כדי לסייע, בתחפושת, למורדים הכורדים בעיראק לפוצץ את מתקני הנפט בכּירכּוּךּ.

זהו מיכה בן-ארי קפוסטה. ומשום שהיה שם, ראה את הדברים במו עיניו וחש על בשרו את האש, הוא מספר את סיפורו האישי, ללא כחל ושרק ובלי לכסות דבר, בלשון חיה ולא בלי הומור – כדי להעמיד על דיוקם דברים שעליהם רק הוא נותר להעיד, וכדי להקים יד זיכרון לפעולות נשכחות ולאחיו גיבורי התהילה.בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ