חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
בן גוריון והחוקה
ניר קידר
מדינת ישראל היא מהמדינות היחידות בעולם שלא אימצה חוקה בסמוך להקמתה. מה הסיבה לכך? האם ראש הממשלה דוד בן־גוריון באמת התנגד לחוקה כי לא רצה מסמך משפטי שיגביל את כוחו? וכיצד קשור הוויכוח על החוקה לשאלות המטרידות את החברה הישראלית כיום בעניין "חוק הלאום", הדמוקרטיה הישראלית, יחסי הצבא עם הדרג הפוליטי ומעמדה של מערכת המשפט?  
ברלין במלחמה
רוג`ר מורהאוז
העיר ברלין היתה לא רק הבימה המרכזית לשיגיונותיו של אדולף היטלר, לעלייתו של הרייך השלישי ולנפילתו; היא היתה גם מקום שחיו בו אנשים רגילים - עבדו, בילו, גידלו משפחות. את סיפורם של אלה בשנות המלחמה בא הספר ברלין במלחמה לתאר.
טל, ישראל , בטחון לאומי‏
בטחון לאומי‏
ישראל טל
יסודות תורת הביטחון, העקרונות והרעיונות המרכזיים של המדינה הונחו על ידי קבוצת מפקדים בהנהגתו של דוד בן-גוריון ונקבעו כבר בשנות ה-50. עוצבה תוכנית שיטתית, נועזת ומבוססת שלזכותה יש לזקוף את ההצלחה הלאומית של תכנון אסטרטגיה ביטחונית מקורית וייחודית – והיא מתוארת ומנותחת בספר מבריק זה, ראשון מסוגו ופורץ דרך במחשבה הביטחונית בישראל.
ת
בסיביר‏
קולין ת`ברון
סיביר, אותו מקום רחוק, נטוש ומאיים, אחד חלקי שנים עשרה משטח האדמה, "המקום בו הולכים במעגלים", נפתח בפני הקורא בצורה מיוחדת במינה בספר מסע זה, מסע לאורך 24,000 ק"מ שערך קולין ת`ברון, עיתונאי בריטי, הידוע בספרי המסע המיוחדים שכתב
כהן, מרק , בצל הסהר והצלב
בצל הסהר והצלב
מרק כהן
בצל הסהר והצלב הוא מסע מרתק אל נופים חברתיים של בני שלוש הדתות, שטענו לחזקה על האמת האלוהית בעידן שלפני העמדת האדם במרכז במת ההיסטוריה
12
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ