חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןהיסטוריהב
בתקוע השופר: הרצל, דמותו פועלו ומבחר כתבים
זמורה אהד וד"ר הכט ראובן  , בתקוע השופר: הרצל, דמותו פועלו ומבחר כתבים
שם ספר:   בתקוע השופר: הרצל, דמותו פועלו ומבחר כתבים
שם מחבר:   אהד זמורה וד"ר ראובן הכט
מו"ל מקור:   דביר
שפת מקור:   עברית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

על שמו נקראו רחובות, ערים והר. ביוגרפיות רבות פורסמו עליו ועשרות ספרים עוסקים בו ובמורשתו. מיליוני מילים נכתבו על אודותיו, מקצתן עוד בחייו הקצרים ורובן לאחריהם. תמונתו תלויה יחידה באולם המליאה של הכנסת. אמירתו שלו, "אם תרצו אין זו אגדה", שמדינת ישראל היא הגשמתה, הינה האמירה היותר נודעת מאז ימים רבים. אבל הוא עצמו, תיאודור הרצל, נותר עדיין בתודעתם של רבים בבחינת אגדה – דמות כה נודעת אך בעצם לא מוכרת. כינויו השגור "חוזה המדינה", מרחיקו מליבותינו ומטשטש את אפוס חייו האינטנסיביים, המורכבים, רבי התהפוכות, עתירי ההישגים ורוויי האכזבות. עורכי הספר מאמינים שבאה העת ליצור היכרות מחודשת וקירוב לבבות בין הדורות הצעירים שפועליו מעומעמים בעיניהם ובין הרצל האדם, המנהיג הכריזמטי, הנאור והאנושי, שידע ליצור את החיבור המופלא בין חזון למעשה.

 

כרכים אלה הם ניסיון להשגת מטרות אלה: להראות כי הרצל הפעיל דיפלומטיה מתוחכמת שהעולם היהודי לא חווה כמותה ואשר היו לה הישגים אדירים; כי בין גדולי המדינאים הלאומיים של המאה ה-19 הוא ניצב בשורה הראשונה וכי משימתו, שנראתה חסרת-תקווה, היתה אף מורכבת וקשה משלהם; וכי ראוי להציג את גדולתו של הרצל, את אומץ ליבו ונחישותו ובעיקר את מנהיגותו כפי שבאו לביטוי מובהק דווקא בשעות הקשות ביותר. בעיני הציבור היום רוב כתביו של הרצל הם בבחינת מגילות גנוזות. ספר זה מנסה לגלות מחדש את הפנים המרובות של האיש עשיר הרוח הזה – הבוהמיין בצעירותו, המחזאי, הפלייטוניסט, העורך, הפרשן הפוליטי, הנואם המבריק, כותב היומנים המשכיל והשנון, שהופיע ככוכב שביט ובפרץ פעילות מדהים, שנמשך שמונה שנים וחצי בלבד, שינה את תולדות העם היהודי.

לשם זאת הספר שוקד להביא מבחר מרהיב מתוך המיגוון הגדול של יצירתו ובצידו מערכת מסות הפורשות את סיפור חייו ומפעלותיו של הרצל והתגובות העזות שעורר, מהערצה וסגידה ועד יריבות מרה ואף לעג וזילזול; את הרקע התרבותי והמדיני בתקופה שבה צמחה מנהיגותו; את האנטישמיות העממית שהתעצמה ונהפכה לתורת הגזע; את מסכת הוויכוחים האידיאולוגיים הלוהטים שזיעזעו את העולם היהודי-ציוני; את יצירת יש מאין – המסגרת האירגונית לפעולה הציונית; ולבסוף – הגורל הטרגי. המכלול הזה מוגש לקוראים בכתיבה מהימנה, מרתקת ודרמטית, במהדורה מהודרת במאות ציורים, איורים ותמונות מושכי-עין.

לעמוד הסופר

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ