חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
מסתערבים, אגדה ישראלית
מתי פרידמן
מסתערבים, אגדה ישראלית הוא סיפור אמיתי על גיבורים לאומיים שלא זכו להיכנס לפנתאון. בקורותיהם שזורים חבלי הלידה של שירותי הביון הישראליים, אבל יש בהם יותר מזה. האנשים האלה חמקו מהגורל שזימן להם העולם הערבי. הם התמסרו לבניית עתיד יהודי חדש, אך גילו שמוצאם משאיר אותם בשולי החברה המתהווה. מחיר ההתקבלות שלהם היה יוצא דופן: הם נקלעו למשחק קטלני של זהויות שבו נדרשו להידמות לאנשים שמפניהם נמלטו.
מנהיגות ברגעים של אמת
יום טוב סמיה
בשפה ישירה ועשירה, בכאב, באומץ לב ובכנות משרטט המחבר פסיפס רבגוני של ההוויה החברתית והארגונית הישראלית, מהמעברה ושכונות העולים של שנות ה־50 וה־60, דרך מלחמות ומבצעים בהגנה על המולדת, ועד לעולם העסקים המודרני של ימינו. על תמורותיה והצלחותיה כמו גם על הכשלים והשסעים שהיא חווה מדרגי המנהיגות שלה.
מתקפת פתע
אורי בר־יוסף
מתקפת פתע: מנהיגות ומודיעין במבחן העליון מעמיד במרכז את הגורם האנושי: ראשי המדינות, המצביאים וקציני המודיעין שאמורים לזהות את עוצמת האיום מצד האויב ולהתמודד עם ההפתעה כאשר היא ניחתת, אך לא פעם נשלטים בידי אמונות, השקפות עולם ודפוסי אישיות וכושלים בהבנת התמונה האמיתית. מה הביא את סטלין להאמין לשקרים של היטלר ולא לאזהרות מפקדי הצבא האדום טרום מבצע "ברברוסה"?
מפקדת שייטת 13 - הפלגות חיי
זאב אלמוג
ספרו האוטוביוגרפי של האלוף (מיל') זאב אלמוג מגולל את מסלול חייו של לוחם ימי, שנחשב לאחד המפקדים המעצבים של חיל הים הישראלי. הסיפור האישי פותח צוהר גם לסיפורו של חיל הים על פני תקופה של שלושים שנה, שהיתה רצופה במאבק חסר פשרות לעיצוב כוחה הימי של ישראל.
משמר העמק לא תיפול
עמירם אזוב
משמר העמק לא היתה אמורה לשרוד. מגיניה לא היו אנשי מלחמה, משנתם הפוליטית הכתיבה דו־קיום, הם האירו פנים לשכניהם, חרשו את אדמותיהם בסמוך אליהם, סעדו אותם במרפאתם. משמר העמק היתה נקודה מוקפת בכפרים ערביים, והמתקפה עליה החלה עוד בטרם סיימו אנשיה לחרוץ באדמתם שוחות מגן.
123
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ