חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןפסיכולוגיהא
אנתרופולוג על המאדים‏
סאקס, אוליבר , אנתרופולוג על המאדים‏
שם ספר:   אנתרופולוג על המאדים‏
שם מחבר:   אוליבר סאקס
מו"ל מקור:   מחברות לספרות
שנת הוצאה:   1996
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

"היקום אינו רק מוזר ממה שאנו מדמים, אלא מוזר ממה שאנו מסוגלים לדמות"

ג'.ב.ס. הולדיין

 

חולים נוירולוגים, כתב פעם אוליבר סאקס, נוסעים לארצות שלא נוכל לשערן בנפשנו. בספר אנתרופולוג על המאדים משורטט דיוקנם של שבעה נוסעים כאלה – ובכללם מנתח אחוז טיקים כפייתיים של תסמונת טורֶט שאינם מרפים ממנו אלא בשעה שהוא מנתח; צייר שאיבד בתאונת דרכים את כל תחושת הצבע, אבל מוצא רגישות חדשה וכוח יוצר בשחור-לבן; פרופסורית אוטיסטית שאינה מסוגלת לפענח את יחסי-הגומלין החברתיים הפשוטים ביותר בין בני אדם, אבל בנתה קריירה על בסיס הבנה אינטואיטיבית להתנהגותם של בעלי-חיים.

 

אלה סיפורים פרדוקסליים, כי מחלה נוירולוגית יכולה להוביל את האדם לאופני הוויה אחרים, שגם אם יראו חריגים לדרך החשיבה שלנו, הם עשויים לפתח סגולות ויופי משל עצמם. ההתחקות אחרי החיים האינדיבידואליים הללו אינה יכולה להיעשות במשרדו או במירפאתו של הרופא, וסאקס פשט את חלוקו הלבן ונטש את בית החולים כדי להצטרף אל האנשים האלה בסביבתם הטבעית. הוא מרגיש, לדבריו, במידת מה כנוירו-אנתרופולוג, אך בעיקר כרופא, הנקרא פה ושם לביקורי בית, ביקורי בית בגבול המרוחק של ההוויה.

 

לאורך הדרך הוא מראה לנו נקודת מבט חדשה – איך בונים מוחותינו את העולמות האישיים שלנו. אוליבר סאקס משחזר בצורה בהירה ומרתקת את הפעולות המנטאליות שכולנו רואים אותן כמובנות מאליהן – פעולת הראיה, העברת הזיכרון, מושג הצבע – ומעורר בנו מחדש תחושת פליאה על עצמנו.

 

אוליבר סאקס נולד בלונדון והתחנך בלונדון, אוקספורד, קליפורניה וניו יורק. הוא פרופסור לנוירולוגיה קלינית בקולג' לרפואה על שם אלברט איינשטיין. ספריו שהופיעו בהוצאת מחברות לספרות: יקיצות, האיש שחשב שאשתו היא כובע.

לעמוד הסופר

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ