חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןארץ ישראלא
ארץ ישראל אוטוביוגרפיה‏
שבא, שלמה , ארץ ישראל אוטוביוגרפיה‏
שם ספר:   ארץ ישראל אוטוביוגרפיה‏
שם מחבר:   שלמה שבא
מו"ל מקור:   דביר
שנת הוצאה:   2001
שפת מקור:   עברית
 
מחיר: 116.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

ארץ ישראל יוצאת מקונכיית שתיקתה לכל אופקי המרחב והזמן, זיכרונותיה מיתמרים על פני האדמה והופכים למראות ולקולות שוקקי חיים. אין זה ספר היסטוריה, אלא מעין ספר זיכרונות – זיכרונות של ארץ ישראל, מעין אוטוביוגרפיה של הארץ. זהו ספר זיכרונות של ארץ ישראל ויושביה במשך אלפיים שנה – מאז חורבן בית שני ועד שיבת ציון החדשה – והוא מיוסד על איגרות, תעודות, זיכרונות, מסמכים, כתבי הגניזה הקהירית, ספרי מסע וספרי שאלות ותשובות של רבנים וחכמים.

 

המחבר, שלמה שבא, מפליא לפרוט על מיתרים סמויים שבלב, לתמלל את שִפעת נופי הטבע ונופי אדם וחברה שבה, ומצייר במכחול המילים שלו את ריחותיה ואת המולתה בפשטות מקסימה היוצרת כמיהה עזה אל אותן דמויות. כל האדם תמצאו בו: טרופי געגועים, מצועפי אהבה ואכולי שנאה, אנשי נכסי הרוח, העוסקים בדברים מעולפי סודות ומסתורין, ואנשי החומר, המבקשים לחצוב לחמם לביתם, וכל אלה על רקע משחק הגורל בזירת ההיסטוריה – מלכויות המתגרות אלו באלו ומבקשות להיאחז בטבורו של עולם – ארץ ישראל.

 

שלמה שבא , סופר ועיתונאי, עוסק בספריו בקורותיה של ארץ ישראל. מספריו: אנשים חדשים בהרים הגבוהים, על כפר עולים בהרי יהודה; שבט הנועזים, המתאר את תנועת השומר; בעקבות השושן הצחור, הימים היפים, ארץ רבת שמש – על ארץ ישראל במאה הי"ט; הו עיר, הו אם; ועיר קמה, על קורות יפו ותל אביב; חוזה ברח, ביוגרפיה של חיים נחמן ביאליק; בֶּני רץ, תולדות הפוליטרוק של הפלמ"ח; לצייר ארץ כמולדת, על צייריה הראשונים של הארץ.

מחזהו ימים של זהב, על קורות מיכל הלפרין, הועלה בתיאטרון חיפה.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ