חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןצבא ומלחמהא
אחים בקרב‏
אמברוז, סטיבן , אחים בקרב‏
שם ספר:   אחים בקרב‏
שם מחבר:   סטיבן אמברוז
שנת הוצאה:   2005
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

פלוגה ה' בדיוויזיה המוטסת 506 של צבא ארצות הברית הייתה מפלוגות הרובאים הטובות בעולם. סטיבן אמברוז מגולל את קורותיה במלחמת העולם השנייה מאז הטירונות המפרכת בבסיס שבג'ורג'יה בשנת 1942 ועד לניצחון על הצבא הנאצי. המשימות הרבות שקיבלה פלוגה מיוחדת זו בלא הרף היו קשוחות ביותר: מצניחה אל מאחורי קווי האויב בצרפת בשחר של יום הפלישה לנורמנדי, דרך קרבות בהולנד ועד לכיבוש "קן הנשרים" של היטלר בברכטסגדן.

אחים בקרב הוא סיפורם של הגברים ביחידה יוצאת דופן זו, שלחמו, רעבו, קפאו מקור ומתו, בפלוגה שסבלה אבדות כבדות וראתה בעיטור "הלב הסגול" – העיטור הגבוה ביותר בצבא ארצות הברית – תג תפקיד בלבד. עשרות שעות של ראיונות עם ניצולי הפלוגה, וכן עיון ביומני החיילים ובמכתבים ששלחו, סייעו בידי אמברוז לטוות את סיפור הפלוגה ולהעלותו על הכתב, לרוב במילים של הלוחמים עצמם. זהו סיפור היסטורי אנושי שאי אפשר להניחו מהיד.

סטיבן א' אמברוז משמש מרצה להיסטוריה באוניברסיטה של ניו אורלינס, ונשיא המוזיאון הלאומי בניו אורלינס המוקדש לפלישה לנורמנדי. אמברוז פירסם ביוגרפיה בת שני כרכים על דווייט ד' אייזנהאואר וכן כמה ספרי היסטוריה, ביניהם יום הפלישה, שראה אור בעברית בהוצאת זמורה-ביתן.

"כחייל ביחידה כזו ממש... אני מתפעל מהאופן שבו הצליח אמברוז לקלוט את המהות האמיתית של פלוגת רובאים לוחמת."

אנדרו דיוויס, ניו יורק טיימס

"הסבר מדרגה ראשונה של מהי יחידת רגלים לוחמים מעולה... חסידי היסטוריה צבאית יתענגו על התיאורים המפורטים המדוקדקים... מחקריו המעמיקים של סטיבן אמברוז והארגון הבהיר של החומר יצרו סיפור קריא ביותר על אודות שירות צבאי הירואי של לוחמים שהוא כל כך מעריץ."   סן פרנסיסקו כרוניקלבניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ