חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות תרגוםה
הגבירה והחד-קרן‏
שבלייה, טרייסי , הגבירה והחד-קרן‏
שם ספר:   הגבירה והחד-קרן‏
שם מחבר:   טרייסי שבלייה
מו"ל מקור:   כנרת
שנת הוצאה:   2005
שפת מקור:   אנגלית
 


בחדר שמור במוזיאון דה-קלוני בפריז תלויה סדרת שטיחים מרהיבים מימי הביניים, ובהם גבירה מפתה חד-קרן. הסיפור שמאחורי אריגתם לא נודע – עד עכשיו.

1490. ז'ן לה-ויסט, בן אצולה מקרוב למלך, שוכר את שירותיו של צייר יהיר ורודף נשים כדי שיתכנן עבורו שישה שטיחים, אשר יעלו את קרנו בחצר. ניקולה דז-אינוסן, צייר הדיוקנאות המוכשר, מופתע מפנייתו של האציל, אך מתעשת עד מהרה למראה בתו המקסימה קלוד. הרדיפה אחריה מסבכת אותו בעל כורחו ברשת יחסים מורכבת בין בעלים לנשותיהם, בין הורים לילדיהם, בין אדונים למשרתים ובין זוגות אוהבים. ניקולה פונה לז'ורז' דה-לה-שאפל, אורג רב-מוניטין מבריסל, וזה מחליט להתמודד עם האתגר הגדול ביותר שהוצב בפניו בכל שנות עבודתו. הוא נשאב אל עולם של תשוקה ופיתוי, והוא ומשפחתו נסחפים במערבולת שמחוללים סביבם השטיחים ויוצרם ההפכפך.

טרייסי שבלייה ארגה מציאות ובדיה לכדי סיפור עשיר ומהלך קסם על הלהט והמחיר הכבד הכרוכים ביצירתה של אמנות.

טרייסי שבלייה מתגוררת בלונדון עם בעלה ובנה. שלושת הרומנים הקודמים שלה – נערה עם עגיל פנינה, מלאכים נופלים והבתולה בכחול – הפכו לרבי-מכר עולמיים וראו אור בעברית בהוצאת כנרת.

"אם שבלייה שואפת ליצור שטיח קיר היסטורי מרשים, הרי שהאירועים והדמויות הארוגים בו יפה כל כך מספקים המחשה מוצלחת במיוחד של ימי הביניים המאוחרים." בוסטון גלוב

"מבול נהדר של דמיון חושני. כל חוש מתעורר, והתיאבון מתלקח..."  הגרדיאן



בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ