חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות תרגוםמ
מלחמות אבודות‏
רופן, ז'ן כריסטוף , מלחמות אבודות‏
שם ספר:   מלחמות אבודות‏
שם מחבר:   ז`ן כריסטוף רופן
מו"ל מקור:   כנרת
שנת הוצאה:   2002
שפת מקור:   צרפתית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

השנה היא 1985. רעב כבד באתיופיה. פעילים "הומניטאריים" רבים נשלחים על מנת לסייע לאוכלוסיה. קבוצה קטנה מגיעה לאסמרה, הבירה-לשעבר, עיר איטלקית – קולוניאלית שהשתמרה, שופעת נוסטלגיה, מבודדת עקב המלחמה המשתוללת ברמה הגבוהה והצחיחה המקיפה אותה ורוחשת תככים למיניהם.

 

על הרקע הברוקי העתיק, איטלקים זקנים ש"נתקעו" שם מאז ימי המשטר הפשיסטי, מתמזגים בין דמויות מקומיות מפתיעות ביותר. הילאריון גרגוריאן, המספר, הוא אחד מהן. ארמני מאפריקה, שנולד בתחילת המאה העשרים, בוחן את המפגש הבלתי-אפשרי בין הצעירים האירופים לבין ארץ שיפיה, נשיה, עוצמת נופיה ומסתרי מכשפיה מנפצים את כל הוודאויות. הודות לו משוחזרת למעננו, בהומור חביב ואכזרי, ההרפתקה של המשלחת הזו על המכשולים העומדים בפניה ונצחונותיה, עד למלכודת הסופית שטומנים לה.

 

זו הפעם הראשונה שהזרקור מופנה אל הפעילים ההומניטאריים, השכולים מאידיאולוגיות וממטרות נעלות שעליהן כדאי להגן, ומאיר אותם מבפנים, ללא האמירות הנדושות הגודשות את קיומם בדרך כלל. הם חושפים בפנינו את גורלותיהם האישים, את אהבותיהם, את חולשותיהם ואת הבעייתיות העמוקה של פעילותם.

 

ז'אן-קריסטוף רופן

 

יליד 1952, הוא מחלוצי התנועה ההומניטארית "ללא גבולות", במסגרתה עמד בראש משלחות סיוע רבות, בעיקר במזרח אפריקה. כסופר נזקפים לזכותו מאמרים והרומן החבשי, שתורגם ליותר מעשרים שפות.בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ