חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןאמנותט
טולוז לוטרק-פרשת חיים‏
פריי, ג'וליה , טולוז לוטרק-פרשת חיים‏
שם ספר:   טולוז לוטרק-פרשת חיים‏
שם מחבר:   ג`וליה פריי
מו"ל מקור:   דביר
שנת הוצאה:   1998
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

הוא נולד בליל סערה שאינו מבשר טובה.

אמו האדוקה בדתה זנחה אותו כתינוק, וכשחזרה, טיפלה בו באהבה חונקת ובקפדנות נטולת חמלה. אביו האקסצנטרי והמאני-דפרסיבי העדיף את הצַיִד, הבזים והסוסים על פני אשתו (שהיתה גם בת דודתו) ובנם הנכה. משפחתו, שנמנתה עם האצולה הכפרית, שמרה על נכסיה באמצעות נישואי קרובים, ולא ראתה בציור קריירה הולמת לאציל.

אך הילד, אנרי, שכבר בגיל שמנוה ידע שאינו כשאר הילדים, נאבק באומץ ובהומור במזלו הביש. כשבגר חבר לבקבוק, לזונות ולבוהמה הפאריסאית – כדי להימלט מן הסלידה שעורר במראהו.

 

חיים חריגים אלה הם הרקע לציוריו הנפלאים, המכוערים-היפים של הצייר הננס בעל תווי הפנים הבוטים, כפי שעולה מהביוגרפיה המרתקת והנוגעת ללב, המתארת באופן ססגוני לא רק את האמן ומשפחתו אלא גם את ה'מילייה' – הסביבה האמנותית והאנושית – שבה חי ובילה.

 

ג'וליה פריי, בוגרת אוניברסיטת ייל, היא חוקרת תרבות וספרות צרפת של המאה ה-19. בכתיבת ביוגפיה מקיפה ומרתקת זו הסתמכה פריי בפעם הראשונה על חליפת מכתבים של משפחת טולוז-לוטרק – חומר אותנטי שלא התפרסם עד כה.

 

"ספרה של ג'וליה פריי חושף כל היבט בנסיבות חייו ובאופיו הייחודיים של טולוז-לוטרק, המשתקפים בעבודותיו... לבד מהיותו מחקר רב-ערך על חיי האמן וה'מילייה' שלו."

ניו יורק טיימס

 

"ביוגרפיה סוחפת המציגה באור חדש את תולדותיו של טולוז-לוטרק."

אובזרוור

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ