חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות מקורה
הראש הכפול‏
לפיד, יאיר , הראש הכפול‏
שם ספר:   הראש הכפול‏
שם מחבר:   יאיר לפיד
שנת הוצאה:   1989
שפת מקור:   עברית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

שתיים בלילה, תל אביב, חורף 1987. יהושע (ג'וש) שירמן ער עדיין, בדירה הקטנה שלו ברחוב מאפו. הוא מזיז מחדר לחדר את השמונים וכמה קילו שלו, וכשהטלפון מצלצל הוא מרים את השפורפרת בלי לשאול למה מתקשרים אליו בשעה כזאת.

ג'וש שירמן הוא חוקר פרטי. בדרך כלל זו עבודה מרתקת כמו מדור הספורט של "יתד נאמן", בשאר הזמן אין קליינטים. יש לו חמש עשרה שנות ניסיון בכל פשע אפשרי, אגרופים לא מפלאנל, ומשהו גם מתחת לשיער. זה עדיין לא אומר שאם הוא נכנס למסעדה המלצרים מתעלפים. בשתיים ושלוש דקות הוא ניגש למטבח, מכין תרמוס גדול של קפה חם, ויוצא לעקוב אחרי בעל שאשתו חושדת שהוא בוגד בה. בחוץ יורד גשם. לא מהסוג הרומנטי. מהסוג הרטוב, יכול להיות שאיזה אינסטינקט צריך היה ללחוש לו שכדאי לחזור הביתה ולגרוס חביתה, עם בצל, אבל הוא מתניע ונוסע. הנסיעה הזאת תוביל אותו לחקירה הסבוכה, האלימה, והקשה בחייו. היא תתגלגל בין החצרות החרדיות של בני ברק והשכונות המטונפות ביותר של יפו. בין הזונות של תל ברוך והשוטרים הפחות-חביבים של מרחב הירקון.

חוץ מזה, יירו בו, ידקרו אותו, ינסו להרוס אותו, והוא יפגוש אישה שתדע לגעת בו ככה שהעור שלו יהפוך לתמיסת-סוכריות. כשהוא מכניס למהלך שני הוא כבר לא ברחוב מאפו.

 

יאיר לפיד הוא עיתונאי, כוכב טלוויזיה ואוהב מותחנים. הראש הכפול הוא הרומן הראשון שלו, אשר פורסם כאשר היה בן 25.

 

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ