חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןסוציולוגיהה
האשה בחברת ימי הביניים‏
שחר, שולמית , האשה בחברת ימי הביניים‏
שם ספר:   האשה בחברת ימי הביניים‏
שם מחבר:   שולמית שחר
מו"ל מקור:   דביר
שנת הוצאה:   1990
שפת מקור:   עברית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

מעמדן של הנשים באירופה המערבית בין המאה ה-12 למאה ה-15 הוא נושאו של ספר מיוחד זה, שהוא בעת ובעונה אחת מחקר היסטורי מעולה, ניתוח סוציולוגי וסיפור אנושי רב-פנים ומרתק. בהיסטוריה חברתית זו מתארת פרופסור שולמית שחר את אורח חייהן, ההתייחסות אליהן, היחס לסובב אותם – של נשים מתחומי עיסוק מגוונים ומשכבות חברתיות שונות: נזירות ונשואות, נשות אצולה ובנות המעמדות הנמוכים, נשי עיר ואיכרות בכפר, נשים בתנועות המינות והכפירה ונשים שהואשמו בעיסוק בכשפים. המחברת עוסקת באידיאולוגיות המורכבות מחד גיסא ובמציאות היום-יומית מאידך גיסא ומביאה מיגוון של דוגמאות לאישוש טיעוניה המפתיעים.

 

מחקרה של פרופ' שחר מבוסס על מערך רחב של מקורות מארצות אירופה המערבית של התקופה: אנגליה, צרפת, ארצות השפלה, גרמניה, איטליה, חצי-האי האיברי. בכל הארצות הללו שרר משטר פיאודלי; המיבנה הכלכלי, התרבות החומרית ודרך חלוקת המעמדות בחברה היו אף הם משותפים לכולן, כמותם כאמונה הקתולית ואירגון הכנסייה. דמיון זה בא לידי ביטוי, כמובן מאליו, באורחן ורבען של הנשים ובמצבן ברחבי מערב היבשת.

 

זוהי מהדורה חדשה ומתוקנת לספר שהופיע לראשונה בהוצאת 'דביר' בשנת תשמ"ג.

 

שולמית שחר היא פרופסור להיסטוריה באוניברסיטת תל אביב. שימשה כראש בית הספר להיסטוריה. פירסמה מחקרים בתחום התורה המדינית בימי הביניים, תנועות המינות, קבוצות שוליים ותולדות הילדות בימי הביניים. ספריה תורגמו ופורסמו בלשונות זרות. ספרה ילדות בימי הביניים ראה אור ב'דביר'.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ