חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןפסיכולוגיהמ
מפלסי דרכים‏
שיהי, גייל , מפלסי דרכים‏
שם ספר:   מפלסי דרכים‏
שם מחבר:   גייל שיהי
שפת מקור:   אנגלית
 


מעברים
, ספרה רב-המכר של גייל שיהי, מתאר את ההתפתחות מאז גיל העשרה ועד סוף שנות הארבעים. במפלסי-דרכים מעתיקה גייל שיהי את מרכז-הכובד אל אנשים העומדים בפרשת-דרכים בתקופות שונות בחייהם ומרחיקה עד שנות השבעים, השמונים והתשעים בחיי אדם.

מפלסי-דרכים הוא ספר העוסק בהתגברות על מכשולים, בפתרון בעיות, בפריצת דרכים חדשות – דווקא מתוך הכישלון והשפל. מפלסי-הדרכים הם האנשים המוצאים פתרונות לא רגילים לבעיות הרגילות של החיים. אלה הם האנשים המתגברים על מכשולים ומשברים ומשיגים תחושת סיפור עמוקה.

כדי להבין ולהסביר את תהליך פילוס הדרך תשאלה המחברת 60,000 גברים ונשים מכל הגילים ומכל שדרות החיים. היא מביאה את סיפוריהם של אנשים שעברו משבר, כמו מחלה קשה, אובדן אדם אהוב, גירושין, פיטורין, אך התגברו על המשבר ופתרו את הבעיה בדרך של התפתחות והתקדמות.

שיהי בוחנת את התהליך שבו כל מפלס-דרך קונה לו ביטחון, אומץ ושליטה על חייו, ומנתחת את תכונות האופי המשותפות לכל האנשים הללו. מפלסי-הדרכים האמיתיים הם אנשים המוכנים להסתכן ואינם פוחדים משינויים. שיהי מוכיחה כי, בכל אחד מאיתנו נמצאות התכונות הללו ומסבירה כיצד יכול כל אחד לפלס-דרך רצויה בחייו שלו.

"מפלסי-דרכים הוא ספר מרתק. חדש, מקורי יותר ומעורר מחשבה יותר [ממעברים]. הוא ימריץ אנשים רבים לתת מבט שני על חייהם." (סטרדיי ריוויו)

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ