חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
שירה ומחזותשירהב
ביאליק השירים‏
ביאליק, חיים נחמן , ביאליק השירים‏
שם ספר:   ביאליק השירים‏
שם מחבר:   חיים נחמן ביאליק
מו"ל מקור:   דביר
שנת הוצאה:   2005
שפת מקור:   עברית
 


העניין בשירתו של חיים נחמן ביאליק רק הולך וגובר עם חלוף השנים. מאז הקים את הוצאת דביר התפרסמו בה שיריו במהדורות רבות, והיו חלק בלתי נפרד מעולמם של קוראי הספרות. עתה הם מופיעים במהדורה מלאה ומעודכנת, המאירה באור חדש את אחת מיצירות המופת של הספרות העברית ומאבני היסוד של התרבות הישראלית.

לראשונה ערוכים השירים על פי סדר כתיבתם, משוחררים מהחלוקה למדורים. סדר השירים והמבואות המקדימים כל שיר ושיר יוצרים זיקה בין הספרות לחיים, בין רצף השירים להשתלשלות חיי המשורר, ומגלים הקשרים מפתיעים – אישיים, ספרותיים והיסטוריים.

ביאורי המילים המלווים את השירים לא רק מקילים על הקורא, אלא גם חושפים בפניו את האוצר הלשוני של ביאליק ואת מקורות ההשראה המגוונים שלו.

את המהדורה חותמים שלושה: מבחר שירים גנוזים, המאפשר הצצה נדירה אל לבטי היצירה של המשורר; לוח תאריכים, הפורש את חייו ואת פועלו; וביבליוגרפיה מעודכנת.

פרופסור אבנר הולצמן, חוקר ומבקר, מלמד בחוג לספרות עברית באוניברסיטת תל אביב. מהדורה מיוחדת זו בעריכתו זכתה בפרס שרת החינוך לספרי מופת, תשס"ד. פרופסור הולצמן הוא מחברם של ספרים רבים ובהם: מלאכת מחשבת – תחיית האומה: הספרות העברית לנוכח האמנות הפלסטית, תמונה לנגד עיני, הספר והחיים: מסות על מיכה יוסף ברדיצ'בסקי, מפת דרכים: ספרות עברית כיום.בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ