חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןפוליטיקהא
אובמה-מילדות עד נשיאות
אובמה
שם ספר:   אובמה-מילדות עד נשיאות
שם מחבר:   דיוויד רמניק
מו"ל מקור:   כנרת, זמורה
שנת הוצאה:   2010
שפת מקור:   אנגלית
שם מתרגם:   אמיר אורן
גודל:   13.5X21
מס` עמודים:   555
 בחירתו של ברק אובמה לנשיא היתה מהאירועים הבולטים בתולדות ארצות הברית במאה האחרונה. קצת יותר מחצי מאה לאחר שמרטין לותר קינג פתח במאבק להשגת שוויון זכויות לשחורים בארצות הברית הושבע בן לאב שחור מקניה ולאם לבנה מקנזס לנשיא המדינה.

אובמה מאת חתן פרס פוליצר דייוויד רמניק הוא הספר הראשון המתאר בצורה מקיפה ועמוקה את חייו של ברק אובמה מילדותו בהוואי ובאינדונזיה ועד השבעתו לנשיא האפריקני־אמריקני הראשון של ארצות הברית. בכתיבה רעננה וביקורתית המבוססת על עשרות ראיונות — עם חברים ומורים, בני משפחה ויריבים, וגם עם אובמה עצמו — מאפשר לנו רמניק לראות כיצד צעיר מבולבל וחסר שורשים יוצר את עצמו: תחילה כמארגן קהילתי בשיקגו, לאחר מכן כסטודנט בבית הספר למשפטים של הרווארד, ואז כפוליטיקאי שאפתן היודע לנצל לא רק את כישוריו המיוחדים, אלא גם את התבוסה היחידה שנחל אי־פעם ואת המעידות של יריביו.

אובמה עוקב גם אחר הדרמה הגדולה של הגזע בארצות הברית — מימי העבדות דרך התנועה לזכויות האזרח ועד בחירתו של ברק אובמה — ומראה כי מסע של איש אחד מייצג למעשה מסע של אומה שלמה; אומה שבניה שואפים לעתיד חדש ומבקשים לגשר על הפערים הקיימים בה.

דייוויד רמניק, מבכירי העיתונאים בארצות הברית, החל את דרכו ב"וושינגטון פוסט", והיה בין השאר נציגו במוסקווה. ב־1992 הצטרף רמניק ל"ניו יורקר", והוא עורכו מאז 1998. ספרו הימים האחרונים של האימפריה הסובייטית זכה ב־1994 בפרס פוליצר, וספרו האחרון מלך העולם על המתאגרף מוחמד עלי נבחר על ידי כתב העת "טיים" לספר העיון הטוב של השנה.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ