חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןאקטואליהש
שפת השחיתות ותרבות המוסר הישראלית
שפת השחיתות
שם ספר:   שפת השחיתות ותרבות המוסר הישראלית
שם מחבר:   יוסי שיין
מו"ל מקור:   דביר
שנת הוצאה:   2010
 


ספר נועז, ביקורתי, ומעורר מחלוקת על מצבה של החברה הישראלית, ועל המחיר הכבד של המלחמה בשחיתות הפוליטית. בהסתמך על כתביהם של גדולי ההוגים המדיניים, על תקדימים היסטוריים ועל מחקרים מהארץ ומהעולם, מנתח הפרופסור יוסי שיין את התרבות הפוליטית הישראלית, ומציין כי ההתלהמות המוגזמת של "סוכני מוסר" נגד השחיתות, ותיאורה של ישראל כישות המונהגת על ידי מושחתים, מכרסמים ברוח האומה.

שפת השחיתות שהשתלטה על החברה הישראלית יצאה משליטה - כותב שיין. היא מזהמת את האווירה, פוגעת באמון הציבור בכל מערכות המדינה ושוחקת את דימוייה של ישראל בעולם. על אף שאובססיית השחיתות נפוצה מאוד גם בדמוקרטיות רבות אחרות, בישראל היא הגיעה לרמה הפוגעת בבלמים ובאיזונים הנחוצים לניהול ענייניי המדינה. "הפרת האיזון העדין בישראל קריטית, מכיוון שרק המערכת הפוליטית היא זו הנדרשת והמוסמכת להכריע הכרעות היסטוריות כבדות משקל".

 

יוסי שיין מחזיק בקתדרת בטנקורט ומשמש כראש התוכנית לדיפלומטיה על שם אבא אבן באוניברסיטת תל אביב. הוא גם פרופסור ליחסים בינלאומיים באוניברסיטת ג'ורג'טאון, שבה ייסד וניהל את המרכז לציוויליזציה יהודית.

פרופסור שיין הוא מחברם ועורכם של
שבעה ספרים שחלקם זכו בפרסים בינלאומיים, ושל מאמרים רבים שזכו לתהודה עולמית. ספרו האחרון דן באופן שבו משפיעות קהילות תפוצה על יחסים בינלאומיים. הוא סיים את לימודי הדוקטורט באוניברסיטת ייל, ושימש בתפקידים ציבוריים ואקדמיים רבים.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ