חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות תרגוםי
יום מחייו של אופריצ`ניק
יום מחייו של אופריצ'ניק
שם ספר:   יום מחייו של אופריצ`ניק
שם מחבר:   ולדימיר סורוקין
מו"ל מקור:   מחברות לספרות
שנת הוצאה:   2010
שפת מקור:   רוסית
שם מתרגם:   פיודור מקרוב
 


יום מחייו של אופריצ<st1:personname w:st="on">'ניק
מתאר יום עבודה אחד בחייו של אנדריי קוֹמיאָגָה, מנאמני השליט, שכמו שאר אחיו האופריצ<st1:personname w:st="on">'ניקים (אנשי המשטרה החשאית של הצאר איוואן האיום), נשבע לוותר על משפחתו לטובת שירות הצאר. הוא מתעורר עם הנגאובר קשה בעקבות צלצול הטלפון הנייד, שהרינגטון שלו הוא הקלטה של  הצלפת שוט, אנקה, גניחה וחרחור של הקורבן, אך יומו נמשך, כמובן, לפי התוכנית: לשרוף עד יסוד את ביתו של בוגד במולדת, לטפל בלצים ובמוקיונים, לטוס בענייני עבודה לאוֹרֶנבּוּרג ולטוֹבּוֹלסק, לחזור למוסקווה, לסעוד בחברת השליט ולעת ערב להזיע בבית מרחץ בחברת בעלי בריתו האופריצ<st1:personname w:st="on">'ניקים.

יום מחייו של אופריצ<st1:personname w:st="on">'ניק הוא סאטירה פוליטית נשכנית הקושרת בין רוסיה של שנת 2027 לעברהּ שטוף הדם במאה ה-16 ובוחנת את ההווה הרוסי יותר מאשר את העתיד.  סורוקין מעלה בו תהיות קשות בדבר דיכוי חופש הביטוי ברוסיה, הבירוקרטיה האלימה, המרחק שבין רוסיה לבין דמוקרטיה אמיתית, הסיכון שבבידודה של רוסיה מפני העולם המערבי והחשש מפני הידרדרותה בחזרה אל משטר רודני.

"ספר אקטואלי ביותר – ללא ספק, זהו עלבון לחונטה של פוטין"   ניו יורק אובזרוור

"כתיבתו של סורוקין היא אבן דרך בספרות העולם הפוסט-מודרניסטית"   ניו יורק טיימס

ולדימיר סורוקין (יליד 1955) הוא סופר, מחזאי, מאייר ותסריטאי רוסי פורה ושנוי במחלוקת, מהסופרים הפוסט-מודרניסטיים הרוסים החשובים בימינו. נודע בנוף הספרותי הרוסי כמחבר כתבים פארודיים שערורייתיים התוקפים ומבקרים את התרבות השלטת, והוגדר בין השאר כ"טרוריסט ספרותי שכותב פרוזה מתחת לחגורה". יצירתו תורגמה לעשרות שפות, וב-2001 זכה במקבילה הרוסית לפרס בוקר ובפרס אנדריי בליי על תרומתו היוצאת דופן לספרות הרוסית.

ספריו – שמככבים בהם אנשי מפתח לשעבר בפוליטיקה הסובייטית, המעורבים בסצנות מעוררות קבס של עינויים אכזריים, פדופיליה, קניבליזם, מין, אונס, אלימות, הזיות וסמים – נאסרו להפצה במהלך התקופה הסובייטית. ב-2002, בעקבות פרסום ספרו "שומן-חזיר כחול" ובו תיאור אקט מיני סאדו-מזוכיסטי בין סטלין לחרושצ<st1:personname w:st="on">'וב, הועלו הספרים באש על יד מפגינים בחוצות מוסקווה, והוא נתבע לדין על ידי המשטר בעוון הפצת פורנוגרפיה, אך זוּכּה לבסוף. מאז כתב עוד חמישה ספרים, בהם יום מחייו של אופריצ<st1:personname w:st="on">'ניק שראה אור ב-2006, והוא ספרו הראשון הרואה אור בעברית.

ולדימיר סורוקין חי במוסקבה עם אשתו ובנותיו התאומות.

לפרטים נוספים: יחסי ציבור- שרה ברהום, עדו פרץ  052-4207337

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ