חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
סופרים מתורגמים
סופרים באות א
א. א. מילן
את א. א. מילן (אלן אלכסנדר מילן), סופר מחזאי ומשורר בריטי יזכרו תמיד בזכות ספר הילדים הנודע "פו הדב" (1926), בזכות המשכו "הבית ברחוב פו" (1927) ובזכות שני ספרי השירים שכתב לילדים
א.ל. דוקטורוב
א"ל דוקטורוב, יליד 1931, הוא מבכירי הסופרים האמריקנים החיים כיום ומחברם של רבי-מכר רבים, ובהם "ספר דניאל", "בילי באתגייט" ו"עיר האלוהים". ספריו תורגמו לשלושים שפות וזיכו אותו בפרסים ספרותיים רבים. ספריו משלבים ביקורת חברתית והיסטורית נוקבת.
אבי שליים
אבי שליים הוא היסטוריון ישראלי-בריטי המגדיר עצמו כעירקי יהודי, המשוייך לקבוצת "ההיסטוריונים החדשים". שליים דוגל בתפיסה כי על ההיסטויריון לשפוט את האירועים. הוא נולד בבגדד למשפחה אמידה ועלה עם משפחתו לישראל בשנת 1951. בהיותו בן 16 נשלח ללמוד באנגליה שם סיים את בית הספר התיכון בציונים גבוהים, וחזר ארצה כדי לשרת בצה"ל.
אביגדור דגן
אביגדור דגן (ויקטור פישל), נולד בצ`כוסלובקיה (1912). עם פרוץ מלחמת העולם השנייה יצא ללונדון והשתלב בפעילותו המדינית של יאן מסריק.
אגולף טריסטן
טריסטן אגולף היה סופר אמריקאי צעיר ומבטיח ופעיל פוליטי ששם קץ לחייו בגיל 33. הוא נולד בספרד ולאחר שהוריו התגרשו אימץ את שם משפחתו של אביו החורג, גארי אגולף. את לימודיו באוניברסיטת בפילדלפיה עזב לטובת הנגינה, כאשר הרכב הפאנק אליו הצטרף היה על סף הצלחה הוא נטש אותו לטובת הכתיבה.
אואן קולפר
און קולפר, הוא סופר אירי עטור פרסים, אשר זכה להכרה בין-לאומית בשנת 2001, לאחר פרסומו של הספר "ארטמיס פאול". שלוש שנים קודם לכן, בשנת 1998 התפרסם בארצו בזכות ספר הילדים הראשון שכתב: "בני ועומאר ."
אודרי ניפנגר
אודרי ניפנגר היא סופרת ואמנית. ניפינגר היא מרצה בכירה בתוכנית הבין תחומית לאמנויות הספרים בקולומביה קולג` בשיקגו. היא בין מייסדי קבוצת "טקסט 3", קבוצת אמנים וסופרים המופיעה ומציגה בשיקגו.
אוליבר סאקס
אוליבר סאקס הוא נוירולוג בריטי המתגורר בניו יורק וסופר עתיר פרסים המרבה לכתוב אודות מטופליו בספריו המרתקים. סאקס, בן למשפחת רופאים יהודית לונדונית הגיע למקצוע הרפואה רק לאחר שסיים את לימודי הביולוגיה באוניברסיטת אוקספורד. כיום הוא מכהן כפרופסור לנוירולוגיה ופסיכיאטריה קלינית במרכז הרפואי של אוניברסיטת קולומביה בניו יורק.
אומברטו אקו
אומברטו אקו הוא סמיוטיקן, חוקר ספרות, הסטוריון, פילוסוף וסופר איטלקי. הוא זכה לפרסום עולמי מחוץ עולם האקדמי בעקבות ספרו "שם הורד", שיצא בעברית בהוצאת "זמורה-ביתן" ונמכר עד כה בתשעה מיליון עותקים.
אוריאנה פלאצ`י
אוריאנה פלאצ`י היא עיתונאית וסופרת אטלקייה ילידת פירנצה שבערוב ימיה החליטה לצאת למלחמת חורמה בהתפשטות הפונדמנטליסטית של האיסלאם ולהתריע על רצונו של האיסלאם להשתלט על העולם המערבי ועל העולם כולו כדי להשליט עליו את התרבות והדת המוסלמית. היא ראתה בכך ציווי מוסרי
אורסולה ק. לה גווין
אורסולה לה גווין נחשבת לאחת הסופרות האמריקאיות המשפיעות ביותר במאה ה - 20. יש לה יכולת יוצאת דופן לצקת רעיונות חדשניים המקדימים את זמנם אל תוך תבניות ספרותיות קלאסיות על רבדיהן השונים, וכך ליצור טקסטים עשירים ומרתקים, מעוררי מחשבה ורבי דמיון.
איאן פלקונר
איאן פלקונר הוא צייר ומאייר המתגורר בעיר ניו יורק שעבודות רבות שלו התנוססו על שערי הניו-יורקר כמו גם בפרסומים רבים אחרים . פלקונר אף עיצב תפאורות ותלבושות, בין השאר עבור הבלט של ניו-יורק, האופרה של סן פרנסיסקו והקובנט גרדן
אייאן חירסי עלי
אייאן חירסי עלי היא פוליטיקאית וסופרת הולנדית ממוצא סומלי. הירסי ידועה בשל ביקורתה הנוקבת על האיסלאם, טענתה העיקרית היא שהאלימות והקיצוניות טבועות בדת האיסלאם, ואינן סטייה מקרית.
אימרה קרטש
אימרה קרטש, הוא חתן פרס נובל לספרות לשנת 2002 בעבור "כתיבתו המחבקת את הקיום השברירי של הפרט אל מול השרירותיות הברברית של ההיסטוריה".
אלבר כהן
אלבר כהן נולד באי קורפו ביוון למשפחה יהודית וגדל בצרפת. הוא למד משפטים בז`נבה ובשנת 1919 הפך לאזרח שוויצרי. במהלך מלחמת העולם השנייה התגורר באנגליה ושימש יועץ משפטי של הוועדה הבין ממשלתית לטיפול בפליטים ונציגה של הסוכנות היהודית אצל ממשלות גולות. לאחר המלחמה חזר לז`נבה, המשיך בטיפול בפליטים ומאוחר יותר שרת בארגון העבודה הבינלאומי מטעם האו"ם.
אלדוס האקסלי
אלדוס לנארד האקסלי הוא סופר ומסאי בריטי נודע שעיקר יצירתו נכתבה במחצית הראשונה של המאה העשרים. האקסלי פירסם יותר מחמישים ספרים שבהם ביטא את חיפושיו אחר כוח טרנסצנדנטלי שיוכל להתגבר על יסוד-הרע שבעולם, הוא עיצב בספריו את עקרונות האי-אלימות.
אלחו קרפנטייר
אלחרו קרפנטייר (1904-1980), הסופר הקובני החשוב ביותר במאה ה-20, מוצאו ממשפחה צרפתית – רוסית, היה עורך עתון, נאסר בשנת 1927 בגלל התנגדותו למשטר של הדיקטטור מאצ`אדו, אחר כך נמלט לצרפת, שם עבד שנים רבות כעיתונאי.
אליזבט גילברט
אליזבט גילברט היא סופרת ועיתונאית אמריקאית. היא גדלה בחווה כפרית קטנה בקונטיקט וסיימה את לימודי התואר הראשון במדעי המדינה באוניברסיטת ניו יורק בשנת 1991. לאחר סיום לימודיה יצאה לטיול ארוך ברחבי ארצות הברית ומסביב לעולם והתנסתה בחיי נוודות ובעבודות שונות ומשונות.
אלכסנדר לויד
לויד אלכסנדר (1924-2007) חלם כבר בילדותו להיות סופר. הוא אהב לקרוא את שייקספיר, את דיקנס ואת מרק טויין. "המלך ארתור היה אחד הגיבורים שלי.
אליס מונרו
אליס מונרו היא סופרת קנדית מצליחה ומוערכת בכל צפון אמריקה, היא נחשבת לאומנית הסיפור הקצר ומרבה לכתוב על דמויות מחייה באזור הכפרי של מחוז אונטריו בקנדה. כתיבתה מרבה לעסוק בנשים ובחייהן.
אליף שפאק
אליף שפאק היא סופרת טורקית מוערכת ועתירת פרסים, את ספריה היא כותבת באנגלית ובטורקית. היא נולדה בצרפת ובילתה את שנות התבגרותה במדריד ובעמאן ולאחר מכן שבה לטורקיה. תחומי ההתמחות שלה בלימודיה האקדמיים הם לימודי מגדר, לימודי נשים וניתוח המודרנה בתרבות הטורקית העכשוית. במהלך השנים שימשה כמרצה אורחת במספר באוניברסיטאות בארה"ב.
אלמונדה גרנדס
אלמודנה גרנדס היא סופרת ילידת מדריד, מהידועות בארצה. ספריה זכו בפרסים שונים, תורגמו ל-21 שפות ונמכרו ביותר ממיליון עותקים. את השכלתה האקדמית רכשה במדריד במקצועות גיאוגרפיה והיסטוריה. ספרה הראשון "העידנים של לולו" שראה אור בשנת 1989 הוא נובלה ארוטית שזכתה בפרסים ותורגמה למספר שפות.
אמי טאן
אמי טאן היא סופרת אמריקנית מצליחה ממוצא סיני הכותבת בעיקר על יחסי אמהות-בנות ועל חייהם של בני הדור הראשון למהגרים סיניים בארצות הברית. בשנת 1993 עובד ספרה הפופולרי "חוג שמחת המזל" לסרט מצליח.
אנדריי קורקוב
אנדרי קורקוב הוא סופר אוקראיני מהבולטים בארצו, קורקוב כותב ברוסית, ספריו זוכים להצלחה בכל אירופה ובעולם כולו ותורגמו ל– 25 שפות. הוא החל את קריירת הכתיבה שלו בגיל צעיר מאוד אך רק בעת שרותו הצבאי באודסה התיישב לכתוב את סיפורי הילדים הראשונים שלו.
אנטוניו טאבוקי
ספריו ומאמריו של טאבוקי תורגמו לשפות רבות וראו אור ב-18 ארצות. הוא כתב רומנים, סיפורים, מסות ומחזות וזכה בפרסים רבים. יחד עם רעייתו, מריה ג`וזה דה לנקסטרה, תרגם לאיטלקית עבודות רבות שכתב פסואה ואף כתב ספר מאמרים וקומדיה על הסופר.
אנרי טרויה
אנרי טרויה היה סופר, וביוגרף צרפתי ממוצא רוסי ארמני. טרויה, שנחשב מומחה לביוגרפיות, תיעד את חייהם של טולסטוי, רספוטין, אמיל זולא, בלזק, צ`כוב, קתרינה הגדולה, בודלר, ועוד דמויות גדולות ומרכזיות בהיסטוריה.
אנתוני בראון
אנתוני בראון הוא מחבר ומאייר ספרי ילדים בריטי אהוב ועתיר פרסים. ספרו הראשון ראה אור כבר ב– 1976 (מבעד למראה הקסומה) אך רק ב- 1983 עם צאת ספרו "גורילה" זכה להכרה ולהוקרה ברחבי הממלכה הבריטית ולאחר מכן בעולם כולו.
אנתוני הורוביץ
הורוביץ` בן למשפחה יהודית אנגלית אריסטוקרטית התייתם מאביו בגיל צעיר. אביו, איש עסקים עשיר, היה איש מסתורי ואחת מדמויות הצללים של הפוליטיקה הבריטית.
אן-מרי מקדונלד
אן- מרי מקדונלד היא סופרת, מחזאית, ושחקנית קנדית המתגוררת בטורנטו. ספרה הראשון, "מאחורי דלתות" (1996), היה לרב-מכר בינלאומי וזכה בפרסים ספרותיים רבים.
אסטריד לינדגרן
לינדגרן, בת למשפחת חוואים שוודית, היא דמות מרתקת בפני עצמה. היא החלה לכתוב מאוחר יחסית, בגיל 37, לאחר שבתה קארין חלתה וביקשה ממנה לספר לה סיפורים, את בנה הראשון ילדה מתוך בחירה כאם חד הורית, מעשה נועז באותה תקופה. היא תמכה באופן גלוי ובולט במאבקים לחקיקה שתסדיר את זכויות הילד ואת זכויות בעלי החיים בשוודיה ובמשך כל חייה נתנה ביטוי לדעותיה הפוליטיות במגוון נושאים.
אסתר פרל
אסתר פרל, היא סופרת ומטפלת זוגית ומשפחתית. היא נולדה בבלגיה להורים ניצולי שואה מפולין. בגיל 18 הגיעה לישראל ולמדה באוניברסיטה העברית פסיכולוגיה חינוכית וספרות צרפתית. את לימודיה לתואר שני בתרפיה באמנות סיימה בארצות הברית, שם גם הוכשרה כמטפלת משפחתית.
ארווין יאלום
ארווין ד. יאלום הוא סופר ופסיכיאטר אמריקאי ובן להורים יהודים המלווה את מטופליו זה עשרות בשנים. כשהתחיל את הכשרתו הרפואית, היה נחוש ללמוד פסיכיאטריה. גישתו הטיפולית מתבססת על התפיסה שכל מטופל זקוק לטיפול שונה מפני שלכל מטופל סיפור ייחודי משלו.
אריך מריה רמרק
אריך מריה רמרק הוא סופר גרמני שנולד ב- 1898 באוסנברוק שבגרמניה, גויס לבא בגרמני בגיל 18 ונשלח לחזית המערבית, שבה לחם ונפצע מרסיסי פגז. לאחר המלחמה, עבד כמורה, נהג מכוניות מרוץ, וכתב ספורט. במקביל, עבד על ספרו הראשון אותו פרסם בשנת 1929, "במערב אין כל חדש".
ארנולד צוויג
ארנולד צוויג נולד ב- 1887 בגלוגאו שבחבל שלזיה, גרמניה, למשפחה יהודית. הוא למד גרמניסטיקה, פילוסופיה, פסיכולוגיה, תולדות האמנות וכלכלה – באוניברסיטאות ברסלאו, מינכן, ברלין, גטינגן, רוסטוק וטיבינגו. במלחמת העולם הראשונה נלחם בסרביה ובצרפת.
ארתור קסטלר
ארתור קסטלר היה סופר, פילוסוף, ופעיל והוגה דעות פוליטי בן למשפחה יהודית הונגרית דוברת גרמנית. הוא כתב ספרים רבים ובמגוון נושאים, החל מאכזבתו מן הקומוניזם וכלה במוצאה של יהדות אשכנז, על הקוסמולוגיה של קפלר, על פארפסיכולוגיה תורת הקוונטים ויונג, על קרפדות ועל אבולוציה למרקיאנית, על ההיסטוריה של ארץ ישראל ועל הציונות.
ארתורו פרס רוורטה
ארתורו פרס רוורטה הוא עיתונאי וסופר ספרדי אשר שימש ככתב צבאי בעיתונים ותחנות טלוויזיה ספרדיות במשך 21 שנה (1973-1994). ספרו הראשון, El húsar , שעלילתו מתרחשת בתקופת מלחמות נפוליון, ראה אור בשנת 1986.
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ