חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
סופרים מתורגמים
סופרים באות ז
ז`אן פול סארטר
בבסיס כתיבתו הספרותית נוכחת תמיד עמדה פילוסופית. על אף שהוא שאב את עמדותיו הפילוסופיות ממקורות רבים, האקזיסטנציאליזם שניסח והפיץ היה בהחלט מקורי. הפופולאריות של האקזיסטנציאליזם ושל סארטר עצמו הגיעו לשיאם בשנות ה- 40, וכתביו התיאורטיים של סארטר, כמו גם ספריו ומחזותיו, היוו את אחד ממקורות ההשראה המרכזיים בספרות המודרנית.
ז`ורז` אמאדו
אמאדו בנם של מגדלי קפה בדרום באהיה הרבה לכתוב על הקהילות העניות השחורות והמולטיות של באהיה. ברומנים שכתב, שערורייתיים ככל שיהיו הוא נתן תמיד ביטוי גם למורשתו האתנו לטינית ולעמדותיו האידיאולוגיות.
זיגמונד פרויד
זיגמונד פרויד הוא אבי הפסיכואנליזה ומחשובי ההוגים המשפיעים על המחשבה במאה ה- 20. חיבוריו פורצי הדרך פתחו כיווני חשיבה חדשים - בתחומי הפסיכולוגיה הפילוסופיה, הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה ואף בישרו את עידן הפוסטמודרנה. את מרבית חייו בילה בוינה שבאוסטריה שם הוסמך כרופא בשנת 1881 מטעם אוניברסיטת וינה.
זיידי סמית
זיידי סמית היא סופרת אנגליה עתירת פרסים, בת לאם ג`מייקנית ואב אנגלי. היא למדה ספרות אנגלית באוניברסיטת קיימברידג` ובמהלך לימודיה התפרסמו סיפוריה הראשונים באסופה של סיפורי סטודנטים "האנתולוגיות של מאי".
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ