חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
סופרים מתורגמים
סופרים באות ס
סו מונק קיד
סו מונק קיד היא סופרת אמריקאית ילידת ג`ורג`יה. במהלך שנות העשרים שלה שמשה כאחות וכמדריכת אחיות. היא החלה לכתוב לכתבי עת וספריה הראשונים "הפתעת אלוהים משמחת" (1988) ו"כאשר הלב מחכה" (1990) הם ספרים אישיים העוסקים בשאלות דת ואמונה.
סול בלו
הרומנים של בלו מזכירים לעיתים קרובות את חייו שלו: היחסים במשפחות גיבוריו קשים וכואבים, למרות גילויי האהבה לכאורה האווירה שם היא של יתמות. דמויות הנשים לעיתים קרובות מסרסות ובוגדות.
סומרסט מוהם
מוהם הפך להיות סטיריקן שנון הכותב על העולם הפוסט-קולוניאליסטי. הוא כתב מעל לשלושים מחזות, רובם קומדיות ששילבו סאטירה קלילה.מוהם ידוע כיום בעיקר בשל סיפוריו הקצרים. סגנונו הבהיר, החסכני, והמאופק מספק לקוראיו חווית קריאה קלה ונעימה. סיפוריו הקצרים הודפסו שוב ושוב. מוהם עצמו טען: "אף פעם לא העמדתי פנים שאני יותר ממספר סיפורים."
סטיבן ג`יי גולד
תרומתו המדעית החשובה ביותר של גולד היא, קרוב לוודאי, התיאוריה הידועה בשם Punctuated equilibrium או "שיווי משקל מקוטע". תיאוריה זו, שפותחה ופורסמה במשותף עם ידידו ועמיתו ניילס אלדרג` בשנת 1972, עוסקת בקצב של שינויים אבולוציוניים באוכלוסיות של מאובנים
סטפן צוייג
סטפן צווייג, סופר, משורר, מסאי, מחזאי וביוגרף. בין ההומניסטים האינטלקטואלים החשובים שפעלו במאה העשרים בתקופה שבין שתי מלחמות העולם. צוויג נולד בוינה למשפחה יהודית. הוא למד גרמניסטיקה ורומניסטיקה וכותרת עבודת הדוקטורט שפרסם בשנת 1904 הייתה "מקורותיה של צרפת בת ימינו". במלחמת העולם הראשונה שרת כעיתונאי צבאי ולאחר מכן המשיך בכתיבה עיתונאית בציריך.
סיג`י ראי
דאי סיג`י הוא סופר וקולנוען סיני המתגורר ויוצר בצרפת. דאי עבר מסין לצרפת בשנת 1984 כדי ללמוד אמנות מערבית ואחר כך קולנוע. הוא גר בפריז מאז, אך לא כגולה פוליטי. הוא מחזיק בדרכון סיני ויכול לנסוע למולדתו.
סיימון סיבאג מונטיפיורי
סיימון סיבאג מונטיפיורי הוא סופר והיסטוריון בריטי, צאצא למשפחת משה מונטיפיורי. את השכלתו האקדמית רכש באוניברסיטת קיימברידג`. ספרי ההיסטוריה אותם חיבר הפכו לרבי מכר בעולם כולו ותורגמו ל- 33 שפות. בשנות התשעים הוא ערך מסעות נרחבים באימפריה הסובייטית-לשעבר וכתב על רוסיה לעיתונים ולכתבי-עת בריטיים.
סלמאן רושדי
בשנת 1988 זכה רושדי בפרס וויטברד על ספרו "פסוקי השטן", הספר עורר את זעמם של המוסלמים בעקבות האופן בו הוצג הנביא מוחמד. בהפגנות רחבות היקף בהודו וברחבי העולם המוסלמי הועלו באש עותקים של הספר (ודמויות של הסופר).
סרן קירקגור
סרן קירקגור תיאולוג פילוסוף וסופר דני בן המאה ה- 19, נחשב לאביו של האקזיסטנציאליזם הדתי. הוא היה פילוסוף-סופר מחונן, שגייס את כישרונו הספרותי בשירותה של התפלספות מהפכנית. בכתיבתו בקש להנחות ולהוביל את קוראיו אל מימוש אידיאל האותנטיות. הוא סבר כי האדם מגיע למהותו האמיתית רק לאחר מרד ממושך בעצמיותו והשלמה מתוך חירות עם מה שהוא באמת .
סת` ויקראם
ויקראם סת` הוא סופר ומשורר הודי המתגורר באנגליה. הוא נולד בכלכותה שבהודו למשפחה מהמעמד הבינוני, אמו היתה שופטת בבית המשפט העליון של הודו ואביו מנהל בכיר מפעל לייצור נעליים. משפחתו התגוררה בערים שונות בעולם, ביניהן לונדון, שימלה ופטנה. סת` למד באוקספורד ובסטנפורד שם בילה 11 שנים מ- 1975 עד 1986 בכתיבת הדוקטורט שלו בכלכלה ובמהלכן נחשף לעולם השירה והכתיבה.
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ