חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
סופרים מתורגמים
סופרים באות ר
רואלד דאל
רואלד דאל הוא סופר אנגלי עטור פרסים המוכר לקהל בארץ בעיקר מספריו בסדרת "מרגנית" בהוצאת זמורה-ביתן, ביניהם: "צ`רלי בממלכת השוקולד", "מטילדה" ו"ג`יימס והאפרסק הענקי". דאל נולד בשנת 1916 בווילס להורים ממוצא נורווגי, התחנך באנגליה ועבד בחברת דלק באפריקה. דאל ששירת כטייס קרב בחיל האוויר המלכותי במלחמת העולם השנייה החל לכתוב ספרים לאחר התרסקות מטוסו במצרים.
רוברט גרייבס
רוברט (ראנקה) גרייבס 1895-1985, מבכירי המספרים והמשוררים האנגלים במאה העשרים. חיבר ספרי שירה, רומנים היסטוריים, ספרי מסות ומחקרים
רוברט האריס
רוברט האריס הוא סופר בריטי שספריו תורגמו ל-30 שפות ומכרו יותר מעשרה מיליון עותקים. האריס שהחל את דרכו כעיתונאי וככתב טלויזיה. לאחר שסיים את לימודי התואר הראשון, עבד האריס ב-בי.בי.סי על נושאי חדשות ואקטואליה במסגרת תוכניות תחקירים. בשנת 1987, בהיותו בן 30, התמנה האריס לעורך המדיני של היומון אובזרוור.
רוהינטון מיסטרי
רוהינטון מיסטרי הוא סופר הודי הכותב באנגלית ומתגורר באונטריו שבקנדה. לאחר שסיים את לימודי התואר ראשון במתמטיקה וכלכלה באוניברסיטת בומביי הוא היגר לקנדה שם עבד כבנקאי תקופה קצרה וחזר ללמוד ספרות אנגלית ופילוסופיה באוניברסיטת טורונטו. כבר במהלך לימודיו את פרסם את סיפוריו הראשונים בכתבי עת ואף זכה בפרסים ספרותיים.
רוי ארונדהטי
ארונדהטי רוי היא סופרת ומסאית הודית. רוי נולדה לאם סורית-נוצרית בהודו ולאב ממוצא הודי-בנגלי. היא גדלה במדינת קרלה ומאוחר יותר עברה להתגורר בניו- דלהי שם למדה אדריכלות. רוי מהווה סמל של התנגדות בהודו, היא אקטיביסטית פוליטית הנלחמת בעוולות חברתיות ובשחיתויות של השלטון ומערכת המשפט בהודו.
רוס קינג
רוס קינג, נולד וגדל בקנדה והוא מתגורר באנגליה משנת 1992. את קריירת הכתיבה שלו החל בשנת 1995 עם פרסום ספרו "דומינו" העוסק בעולם האופרה ונשפי המסכות של המאה השמונה עשרה בלונדון. ספרו השני "אקס ליבריס" הוא נובלה על מוכרי ספרים, קודים ןמרגלים באירופה של המאה השבע עשרה. לקינג, דוקטור לספרות אנגלית בהשכלתו ידע מופלג בהיסטוריה התרבותית של אירופה.
ריי קלון
ריי קלון היה איש מכירות הולנדי שהתגורר באמסטרדם בחייו הקודמים. בשנת 2001 הוא איבד את אשתו בת ה-36 שנפטרה ממחלת הסרטן. קלון לקח את ביתו אווה (אז בת 3) והיגר לאוסטרליה שם כתב את רומן הביכורים הכמעט אוטוביוגרפי שלו "אישה אחת הולכת לרופא" (2006).
ריצ`ארד פ. פיינמן
ריצ`רד פיינמן היה אחד הפיזיקאים הבולטים המוערכים והאהובים בארה"ב של המאה העשרים. עבודתו המדעית התמקדה במכניקת הקוונטים ובפיזיקת החלקיקים. בשנת 1965 חלק עם שניים מעמיתיו את פרס נובל לפיזיקה
ריצ`רד דוקינס
ריצ`רד דוקינס הוא ביולוג אבולוציוני וכותב עתיר פרסים של ספרי מדע פופלרי המכהן באוניברסיטת אוקספורד בקתדרה להנחלת המדע בציבור. דוקינס התפרסם לראשונה בזכות ספרו "הגן האנוכי" (1976) הרואה ב"גן" את הבסיס להבנת תורת האבולוציה ומתמודד עם שאלת היווצרות החיים.
רנה גוסיני
רנה גוסיני היה סופר, הומוריסט, ומחבר קומיקס צרפתי ממוצא יהודי . גוסיני מוכר בכל העולם בעיקר בזכות סדרת הקומיקס, אסטריקס וחבורתו, שיצר עם חברו המאייר, אלבר אודרזו. סדרה מפורסמת נוספת שכתב גוסיני היא, לאקי לוק ביחד עם מוריס בבר.
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ