חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
סופרי מקור
סופרים באות א
אלון אלטרס
אלון אלטרס נולד בתל אביב בשנת 1960. אלטרס הוא סופר משורר ומתרגם ומנחה סדנאות לכתיבה יוצרת. עד כה פרסם ארבעה ספרי שירה וארבעה רומנים ותרגם עשרות ספרים. אלטרס מומחה לתרבות ולספרות איטלקית מודרנית. זכה בפרס ראש הממשלה
אמילי עמרוסי
נולדה בירושלים בי"א בניסן תשל"ט, 8 באפריל 1979. את לימודיה התיכוניים עשתה באולפנא לבנות בעופרה. שירתה בשירות לאומי בטבריה במסגרת בני-עקיבא, ולאחר מכן בעיר אריאל במסגרת המשרד לאיכות הסביבה. סיימה בהצטיינות את המסלול התלת-שנתי בבית הספר לעיתונאות "כותרת", וכן תואר ראשון במדע המדינה מטעם אוניברסיטת בר-אילן.
אבירמה גולן
נולדה בגבעתיים בשנת 1950. בת זקונים לאב "מפא"יניק עם פנקס אדום" שעלה ארצה ב-1925 ולאם שגדלה במשפחה חרדית. למדה בצעירותה בבית-הספר "יבנה" בתל-אביב וסיימה את הגימנסיה "רחביה" בירושלים.
אגור שיף
יליד תל אביב, 1955. בוגר St. Martin`s School of Art, לונדון, קולנוע ואנימציה, (B.FA Hons.), 81-1978. השתלם בטכניקות של איור והדפס ב- Rijks Akademie, אמסטרדם, 85-1983. מרצה בכיר חבר סגל באקדמיה "בצלאל" / מחלקה לאנימציה.
אדיבה גפן
אדיבה גפן, סופרת ואשת חינוך ותקשורת, מוכרת לקורא הישראלי כסופרת של ספרי מתח מצליחים וספרים המוגדרים כדוקו ספרות. פרסמה עד כה שנים עשר ספרים, מהם שבעה ספרי מתח, רומן מתח שרובם הפכו לרבי-מכר וזכו לביקורות נלהבות
אדם ברוך
". אדם ברוך היה החתן הראשון של הפרס על שם ישעיהו ליבוביץ`, וחתן פרס אבי חי; "שישי" של אדם ברוך התפרסם מדי שבוע ב"מעריב"
אהרן אפלפלד
ב-1946 הגיע אפלפלד לארץ במסגרת עליית הנוער. במחצית הראשונה של שנות החמישים החל לפרסם שירים. במחצית השנייה של אותו עשור החל לפרסם סיפורים. ספרו הראשון, קובץ הסיפורים "עשן", ראה אור בהוצאת "עכשיו" ב-1962.
אהרן מגד
אהרן מגד נולד באוגוסט 1920 בולוצלבק, פולין. אביו, משה דויד, היה מורה בבית-ספר "תרבות" בעיר קוטנו, ושפת הדיבור בבית היתה עברית. ב-1926 עלה עם הוריו ארצה וילדותו עברה עליו במושבה רעננה, בה היה אביו המורה הראשון. מגיל 13 למד בגמנסיה "הרצליה" בתל-אביב, ובסיימו את לימודיו שם יצא, כחבר תנועת-הנוער "המחנות העולם", לקיבוץ.
אורי פסטר
אורי פסטר, מחזאי ובמאי תיאטרון, כתב וביים כמה ממחזות הזמר המצליחים : "הקוסם", "פיטר פן", ו"הכל אגדה".
אלונה פרנקל
פרנקל החלה דרכה כמאיירת של ספרי ילדים, ולאחר מכן החלה לחבר בעצמה סדרה של ספרי ילדים, שגיבורם הוא ילד מתולתל בשם נפתלי. סיר הסירים, שיצא לאור בסדרה זו בשנת 1975 הפך לרב-מכר ותורגם לשפות רבות. כתבה ואיירה למעלה מ-35 ספרי ילדים שתורגמו לשפות רבות ואיירה כ-40 ספרי ילדים של מחברים אחרים.
אלינוער קלר
אלינוער קלר היא סופרת ילדים, מאמנת אישית וחברת סגל בית הספר לאימון במכון אדלר. היא אמא לשני ילדים וגרה בתל אביב.
אמיר גוטפרוינד
יליד חיפה. מוסמך הטכניון במתמטיקה שימושית. שירת בצבא הקבע בחיל האוויר. זכה בפרס בוכמן ב-2001 על ספרו `שואה שלנו` ובפרס ספיר ב-2003 על ספרו `אחוזות החוף`.
אסף גברון
סופר ומתרגם. בין ספריו רב המכר "מובינג", "תנין פיגוע" שתורגם לשפות רבות, ו"הידרומניה". תרגם לעברית את "הכל מואר" של ג`ונתן ספרן פויר, "תשעה סיפורים" של ג`יי.די סלינג`ר, "אשתו של הנוסע בזמן" של אודרי ניפנגר, ורבים אחרים. מתגורר בתל אביב.
אריאל רובינשטיין
אריאל רובינשטיין הוא פרופסור לכלכלה באוניברסיטת תל-אביב ובאוניברסיטת ניו יורק, חבר האקדמיה הישראלית למדעים וחבר כבוד זר של האגודה האמריקאית לאמנויות ולמדעים. על תרומתו להתפתחות תחומים חשובים בתיאוריה הכלכלית זכה בפרס ישראל (2002) ובפרס אמ"ת (2006).
אשכול נבו
אשכול נבו נולד ב 1971 וגדל בירושלים, חיפה, דטרויט, חולון ועוד. כיום הוא מתגורר ברעננה, נשוי ואב לשתי בנות. את לימודיו העל יסודיים סיים בתיכון "הריאלי" בחיפה ובצבא שירת כקצין מודיעין.
אתגר קרת
אתגר קרת, סופר ותסריטאי , ביים את הסרט "מדוזות" עם שירה גפן, לתסריטה של גפן. סרט הביכורים של השניים זכה בפרס "מצלמת הזהב" היוקרתי בפסטיבל קאן, ובשני פרסים במסגרת "שבוע הביקורת" – אחת התחרויות הנלוות לתחרות המרכזית: פרס הבימוי מטעם איגוד היוצרים הצרפתי ופרס המבקרים הצעירים.
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ